Børneprogram sæson 2012/2013
HOLD |
TRÆNINGSTID OG -STED |
KONTINGENT
SÆSON 2012 - 2013 |
Forældre-barn årg.'10
v/ Anne-Sofie Dela Ellegaard & Cecilie Dela Bang |
Onsdag kl.16.30 – 17.20
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.340 |
Forældre-barn årg.'09
v/ Anne-Sofie Dela Ellegaard & Cecilie Dela Bang |
Onsdag kl.17.30 – 18.20
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.340 |
Far-barn årg. ’
|
Torsdag kl.17.15 – 18.05
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.340 |
Gymnastik, Motorik og Redskabsbaner 'årg.’07-’09
v/ Nanna Nyholm |
Mandag kl.17.00 – 17.50
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.100 |
Tonserne årg.´08
v/ Amanda Grøntved-Grube, Sabrina Timann Hansen, Signe Hansen |
Onsdag kl. 16.30 – 17.30
Lundtofte Skole, Drengesalen |
Kr. 1.100 |
Krudtuglerne årg.’07
v/ Anna Eriksen, Mathilde Sonne & Nanna Marie Christensen |
Tirsdag kl. 16.30 – 17.20
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.100 |
Drengetons og spring årg.’08-’07
v/ Mette Wallin & Rebecca Røgen |
Torsdag kl. 16.45 – 17.35
Lundtofte Skole, Drengesalen |
Kr. 1.100 |
Springlopperne årg.’05-’06
v/ Anna Eriksen, Mathilde Sonne & Nanna Marie Christensen |
Tirsdag kl. 17.30 – 18.50
Lundtofte Skole, Pigesalen |
Kr. 1.500 |
Vildbasserne fra årg.’08, motorisk hold med forældre
v/ Henriette Kristensen |
Onsdag kl.18.00 – 18.50
Lundtofte Skole, Drengesalen |
Kr. 1.100 |
Mixspring årg. ’04- ’01
v/ Jeppe Dahl & Martin Andersen |
Mandag kl.17.30 – 18.50
Hummeltoftehallen |
Kr. 1.500 |
Ropeskipping årg. ’05-’97
v/ Mille Leth & Sidsel Nielsen |
Tirsdag kl.17.30 – 18.50
Hummeltoftehallen, lille sal |
Kr. 1.500 |
JuniorMix årg. ’00-’94
v/ Asger Ibsen, Maria Holst og Rebecca Røgen |
Tirsdag kl.18.00-19.20
Hummeltoftehallen |
Kr. 1.500 |
Ret til ændringer forbeholdes
Voksenprogram sæson 2012/2013
HOLD |
TRÆNINGSTID OG -STED |
KONTINGENT
SÆSON 2012 - 2013 |
Bodytoning/pilates
v/Alice Thomsen |
Mandag 16.30-17.50
Idrætshuset |
Kr. 1.340 |
Kropstæsk for mænd
v/Nicki |
Mandag 18.00-18.50
Idrætshuset |
Kr. 1.140 |
Mandespring
v/Asger Ibsen |
Mandag 17.00-17.50
Lundtofte Skole, Drengesalen |
Kr. 1.140 |
Step/bodytoning
v/Helle Hviid |
Tirsdag 17.30-18.50
Idrætshuset |
Kr. 1.340 |
Ung rytme
v/ukendt træner |
Tirsdag 20.00-20.50
Idrætshuset |
Kr. 1.140 |
Mix Motion
v/ |
Onsdag 18.00-18.50
Idrætshuset |
Kr. 1.140 |
Rytme og smil, quinder med stil
v/Elisabeth Thaarup |
Onsdag 19.30-20.50
Idrætshuset |
Kr. 1.340 |
Puls og Power
v/Jane Ladehoff |
Torsdag 19.15-20.20
Idrætshuset |
Kr. 1.140 |
Ret til ændringer forbeholdes
|
|
|